ISK-leerlingen van StartCollege maken rap voor viering 75 jaar bevrijding

17 april 2020

De leerlingen van de Internationale Schakelklas van StartCollege, onderdeel van Landstede Groep, hebben deelgenomen aan het landelijke project ‘Vertel Vrijheid!’, dat bijdraagt aan de viering van 75 jaar vrijheid na de Tweede Wereldoorlog. De leerlingen brachten een aantal weken geleden een bezoek aan Verzetsmuseum Amsterdam en maakten een rap over vrede en vrijheid waarvoor ook een professionele videoclip werd gemaakt. Vandaag ging de videoclip online in première.

De Internationale Schakelklas vindt het belangrijk om stil te staan bij het thema ‘Vrijheid’. Anne Marie van Dongen, teamleider bij StartCollege ISK: ‘Ik ben erg blij dat we als ISK mochten deelnemen aan het project “Vertel Vrijheid”. Vergeet niet dat juist op de ISK een deel van de leerlingen oorlog aan den lijve heeft ondervonden. Voor onze leerlingen is vrijheid een groot goed. We leren dat vrijheid niet alleen een historisch issue is, maar ook nu zeer actueel is om mee bezig te zijn. We moeten zuinig zijn op onze vrijheid.’

De rap die de leerlingen maakten binnen het project heeft de titel ‘Vrijheid heeft geen thuisland’. Anne Marie van Dongen: ‘De leerlingen dragen een mooie boodschap uit met deze rap. Het laat zien hoe de nieuwe generatie nadenkt over de waarde van vrijheid. Wij zijn super trots op onze leerlingen!’

Vertel Vrijheid!
Het project ‘Vertel Vrijheid!’ is een initiatief van 14 musea en herinneringscentra die verenigd zijn in Stichting Musea- en Herinneringscentra (SMH) 40-45. Op 14 plekken in Nederland maken scholieren een rap waarin zij vertellen over vrede en vrijheid. In elke rap speelt een voorwerp of een verhaal uit één van de SMH 40-45 musea een centrale rol. Meer informatie over het project is te vinden op www.vertelvrijheid.nl